Elméletben könnyű egyetérteni az inkluzivitással, gyakorlatban azonban kérdéseket vethet fel. Hogyan győzhetik le a művészeti intézmények a befogadói megértést övező bizalmatlanság akadályait, vagy éppen hogyan erősítik az exkluzivitás érzését? Vajon birtokolható-e a művészet, és ha igen, kire ruházható e jog? Mit jelent az intézmények számára a művészet demokratizálódása? Végül feltesszük a kérdést, hogy milyen hatással van a művészet értékére, ha mindenki számára elérhetővé válik.
A beszélgetés célja, hogy olyan nehéz, akár kényes kérdéseket tegyünk fel, amelyek a művészeti világ aktuális kihívásait érintik. Szeretnénk, ha a bennünk felmerült kérdések válaszokra találnának, és a beszélgetés minden résztvevő számára új gondolatokat, inspirációt hozna. Legyünk akár a művészet aktív alkotói, akár befogadói, mindannyian hozzájárulunk és formáljuk azt, ezért fontos, hogy megértsük és reflektáljunk a művészet szerepére a társadalomban.
A beszélgetés résztvevői:
Bencsik Barnabás művészettörténész, kurátor
Szőke Kata Designkultúra BA szakvezető, METU
Horváth Zsolt társadalomtörténész, kritikus
A beszélgetést vezeti: Nagy Nikolett Colette
Az esemény szervezői: Antal Natália, Ferencz Anna Kincső, Locsmándi Luca, Nagy Nikolett, Szabó Regina, Vörös Réka Virág
Időpont: december 4. szerda 18:00
Helyszín: Tér-Kép Galéria (1016 Budapest, Krisztina körút 83-85.)
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Rendezvényünkön kép- és hangfelvétel készülhet, melyet weboldalunkon és közösségi média felületeinken is felhasználhatunk!