Székely Annamáriát alkotásaiban az foglalkoztatja, hogyan és miért alakul ki az igény arra, hogy az alkotó kilépjen a három dimenziót ábrázoló kétdimenziós képszerkezetből, vagy legalábbis a kilépés illúzióját keltse a befogadó közönség, és a néző számára. A plasztikus ábrázolásmódban, a szobrászatban is megtaláljuk ezt a jelenséget, amikor a háromdimenziós ábrázolásból is kilépni látszik az alkotó.
Az effajta ábrázolásmód csupán technikai bravúr? A művész kézügyességét tükrözi, vagy igényét a megszokottól való eltérésre? A társadalom igénye; a gondolkodásmód kívánalma; a tudomány fejlődésének a hatása a trükközés, az illúziókeltés?
Ezek azok a kérdések amelyek a művész tevékenységén belül alkotói tevékenységében is felmerülnek. Festészetének egyik meghatározó témája a tér, a térábrázolás, amit az építészeten keresztül: épületek, épületegyüttesek, utcák, utcarészletek elemeiből épít fel.
A kiállítást megnyitja: Nagy T. Katalin művészettörténész
Kurátor: Rozgonyi Júlia
A kiállítás június 29-ig tekinthető meg.
Időpont: május 7., szerda 18:00
Helyszín: Virág Benedek Ház (1013 Budapest, Döbrentei utca 9.)
Rendezvényünkön kép- és hangfelvétel készülhet, melyet weboldalunkon és közösségi média felületeinken is felhasználhatunk!